Architekci

Hadi Teherani

Zainspirowany ruchem Bauhaus i architekturą konceptualną Hadi Teherani skupia się na swojej pracy jako sposobie zaspokojenia kompleksowej potrzeby projektowania, która obejmuje również etap projektowania produktu i konsultacji.

Jego uznane dzieła na całym świecie obejmują całą gamę produktów i aranżacji wnętrz, dzięki którym architektura jest dopełniona tylko atmosferą – od oświetlenia i modułowych kuchni po podłogi. Dla Parador firma Teherani po raz drugi stworzyła innowacyjne edycje laminowanych i zaprojektowanych podłóg drewnianych.

Alfredo Häberli

Podłoga może ujawnić wzory i tekstury tylko na drugi rzut oka. Jedyne, co jest ważne, to to, że ma efekt, wywołuje uczucie i podkreśla charakter pokoju.

Floor Design Field Design Edition to uznanie dla naturalnych form i faktur. Hołd dla klasyków projektowania w połączeniu z nieoczekiwanie nowymi perspektywami podłóg. To, co jest zbudowane, wykorzystuje swobodę niedokończonych, aby zrobić miejsce na indywidualność między porządkiem a chaosem. Rezultatem są odważne podłogi ze stylowym niedopowiedzeniem.

Zaha Hadid

Brytyjska architekt i profesor architektury pochodzenia irackiego robi wrażenie na świecie architektury swoimi awangardowymi, przyszłościowymi wizjami. Jej przełom nastąpił przy projekcie straży pożarnej dla projektu Vitra w Weil am Rhein. Jej prace obejmują kolejkę linową Hungerburgbahn pod Innsbruckiem i operę Guangzhou. Ponadto firma architektoniczna Hadid projektuje meble, wyposażenie wnętrz i artykuły codziennego użytku. Zaha Hadid była pierwszą kobietą, która otrzymała prestiżową nagrodę Pritzkera.

Nagrody

2010 r

Stirling Award – Royal Institute of British Architects (Nagroda dla Muzeum Sztuki XXI wieku, MAXXI)

2010 r

Artist for Peace – UNESCO (nagroda dla wybitnych osobistości – Zaha Hadid)

2010 r

Commandeur de l’Ordre des Arts et des Lettres – Republic France (nagroda dla wybitnych osobistości)

2009

Praemium Imperale – Japońskie Stowarzyszenie Sztuki (nagroda dla wybitnych osobistości)

2004

Pritzker-Preis (nagroda dla wybitnych osobistości)

Matteo Thun

Włoski architekt i projektant Matteo Thun jest współzałożycielem Sottsass Associati i legendarnej grupy Memphis. W latach 1983–1996 wykładał jako profesor wzornictwa w College of Applied Art w Wiedniu. Od 1990 r. Pracował również jako dyrektor kreatywny w Swatch. W swoim studiu w Mediolanie pracuje w różnych dziedzinach architektury, projektowania i komunikacji. Jego hotel „Side” w Hamburgu, który założył we współpracy z artystą Robertem Wilsonem, został ogłoszony hotelem roku w 2001 roku.

Nagrody

2013

Wine Architecture Prize 2013 (domy wakacyjne dla winnicy Longen-Schröder)

2013

Nagroda za innowacyjność AIT


2011 r

Nagroda Green Good Design Award („Zucchetti Isy System”)


2011 r

Nagroda Simona Taylora za całokształt twórczości (nagroda dla wybitnych osobistości)


2005

Worldwide Hospitality Award (Radisson SAS Frankfurt)


2004

Nagroda za tapetę (Vigilius Mountain Resort Interiors)


2004

Compasso d’oro („Girly System – Armatura sanitarna Catalano“)

Jean-Marie Massaud

Jean-Marie Massaud produkuje duże projekty architektoniczne, a także indywidualne obiekty projektowe. W swoim studio łączy projekty każdej wielkości, od butelek perfum po stadion piłkarski. Prace Massaud w dziedzinie produktów i aranżacji wnętrz obejmują zarówno światła i siedzenia, jak i ekskluzywne wyposażenie łazienek. Jest znany między innymi z pokazów Renault na międzynarodowych wystawach motoryzacyjnych oraz sklepów Lancôme w Paryżu, Nowym Jorku i Hongkongu. Massaud jest projektantem z przekonania: dzięki swoim zredukowanym i eleganckim dziełom nie tylko chce uczynić świat piękniejszym, ale także lepszym.

Nagrody

2014

Wall Paper Design Award („Grantorino“ dla Poltrona Frau)

2007

Projektant roku, Salon du Meuble, Paryż (nagroda dla wybitnych osobistości)

2006

Nagroda iF Product Design Award, Nagroda Forum („Axor Massaud“ dla Hansgrohe)

2005

Elle Deco International Design Award („Axor Massaud“ dla Hansgrohe)

Jean Nouvel

Jean Nouvel jest jednym z najbardziej wpływowych architektów współczesności. Francuz kojarzy się z odważnym słownictwem projektowym, przejrzystością i śmiałością. Jego wszechstronny styl architektoniczny nie może być ściśle skategoryzowany: zawsze dostosowuje swoje koncepcje do konkretnych warunków w danym miejscu. Dzięki „Jean Nouvel Design” Nouvel rozszerzył swoją sferę wpływów z architektury na dziedzinę projektowania, w tym projektowanie wnętrz, i tworzy meble i przedmioty wyposażenia dla renomowanych producentów, takich jak Alessi i Ligne Roset.

Nagrody

2010 r

Wallpaper Design Award (The Symphony Hall, Kopenhaga)

2008

Pritzker-Preis (Preis für herausragende Persönlichkeiten)

2006

Międzynarodowa nagroda Highrise Award (Agbar Tower, Barcelona)

2001

Królewski Złoty Medal, Royal Institute of British Architects (Preis für herausragende Persönlichkeiten)